Rekrutacja

ADAPTACJA

Rekrutacja do Muzycznej Akademii Malucha trwa przez cały rok. O przyjęciu decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. 

Na bieżąco można zapisywać dzieci na listę rezerwową. 

Aby dokonać zapisu dziecka należy wysłać e-mail, w którym prosimy podać:

-imię i nazwisko dziecka oraz datę urodzenia,

-imiona i nazwiska rodziców oraz nr tel.,

-jaki abonament Państwa interesuje oraz od kiedy chcieliby Państwo nawiązać współpracę.

Miejsce dla dziecka można zarezerwować dwa miesiące przed terminem przyjęcia do żłobka poprzez wypełnienie w placówce karty zgłoszenia, podpisanie umowy  oraz wpłacenie wpisowego w terminie 7 dni od podpisania umowy. 

W Muzycznej Akademii Malucha adaptacja jest bezpłatna i uzależniona od potrzeb dziecka. Zaczyna się zazwyczaj w tygodniu poprzedzającym pójście dziecka do żłobka. 

Rodzice bądź opiekunowie, z którymi dziecko ma stały kontakt proszeni są o czynny udział w dniach adaptacyjnych.

Na tydzień przed pójściem dziecka do żłobka wybierzcie się razem na małe zakupy. Pozwólcie dziecku, z Waszą pomocą wybrać nowe kapcie lub maskotkę, która będzie od teraz towarzyszem do snu. Zabawka ta niech towarzyszy Wam każdego dnia, przytulajcie ją razem, żeby wchłonęła zapach Waszej domowej miłości. Często rozmawiajcie o tym, jak miło będzie w żłobku, o sympatycznych ciociach, zabawie z innymi dziećmi, nowych zabawkach, śpiewaniu, malowaniu. 

Podczas pierwszego dnia rodzic nie powinien rozstawać się z dzieckiem. Mama, tata lub inna osoba z rodziny przedstawia dziecku nowe "ciocie", razem oglądacie zabawki, wspólnie bierzecie udział w zajęciach. Jeżeli dziecko chce odejść, pozwólcie mu na to, jednak nie wychodźcie z placówki. 

Drugiego dnia po około godzinie, czasem dwóch pożegnajcie się z Waszą pociechą mówiąc, że wrócicie np. po zupce lub po zabawie na podwórku. Pamiętajcie też, że jeśli obiecacie maluchowi wrócić o konkretnej porze – dotrzymajcie słowa. Trzeci dzień jest zazwyczaj ostatnim dniem adaptacji. Wtedy dziecko może pierwszy raz pozostać na drzemce i dobrze byłoby, gdyby zaraz po niej dziecko zostało odebrane. 

Jeżeli opiekunki uznają, że adaptacja zakończyła się sukcesem kolejnego dnia nie okazujcie swojego strachu, żalu przed rozstaniem. Żegnajcie się z dzieckiem krótko, obiecując, że wrócicie o konkretnej porze.

Nawet, jeżeli dziecko płacze stan ten trwa zazwyczaj bardzo krótko, około 5 minut i opiekunki robią wszystko, aby zainteresować dziecko czymś przyjemnym, fascynującym. 

Pamiętajcie też, że każde dziecko jest inne, każde rozwija się we własnym tempie i nie każde zaadaptuje się tak szybko jak kolega czy koleżanka z grupy. Rozmawiajcie o swoim dziecku z wychowawcami, przedstawcie swoje troski i sugestie. Współpracujcie z opiekunkami, gdyż jest to klucz do sukcesu. 

 

WYPRAWKA: maskotka, przytulanka, pieluszka (coś, co będzie kojarzyło się z domem i pomorze zasnąć), kapcie lub skarpety antypoślizgowe, podpisana paczka pieluszek jednorazowych (do uzupełniania), dwa komplety ubrań na zmianę w podpisanej siateczce, kubek niekapek (jeżeli dziecko używa, stopniowo uczymy pić z normalnego), smoczek (jeżeli dziecko używa).